home

kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Givt

 


Maskot

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Březen 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

86

Každý drát ustřižený na potřebnou délku je příliš krátký.

Velice rádi bychom s Vámi oslavili dvě události. První je výročí 15 let od vzniku PASPOINTU a druhou Mezinárodní den informovanosti o autismu, který připadá na 2. dubna.  Tyto události oslavíme v úterý 4. dubna od 14:00 před Fakultou sociálních studií na Jostově 218/10. A to hned třemi akcemi.

V letošním roce slavíme 15 existence a k této příležitosti jsme pro Vás připravili několik akcí! Začínáme galerijní tramvají! Již brzy vyjede! Sledujte náš web a facebook! A bude toho víc...

Pokud MÁTE ZÁJEM NAUČIT SE PRACOVAT S LIDMI AUTISMEM, pojďte pracovat k nám do osobní asistence.

Jedná se o práci s DĚTMI A DOSPĚLÝMI LIDMI S  AUTISMEM v prostředí, ve kterém se běžně pohybují (jedná se o terénní práci v domácím prostředí, ve škole, v kroužcích, formou doprovodu apod.).

Forma spolupráce na DPP i na HPP - ideální tedy pro studenty humanitních oborů (např. speciální pedagogiky), ale není to podmínkou, rádi zaměstnáme ochotné a spolehlivé lidi se zájmem o dlouhodobou spolupráci.

Časový rozvrh práce - dle požadavků klientů (např. 2x týdně na 2-4 hodiny odpoledne) a asistentů, v případě HPP je práce časově rozsáhlejší. Jedná se o flexibilní pracovní dobu.

Osobní asistent má k dispozici metodické vedení organizace, která má bohaté zkušenosti s poskytováním soc. služeb osobám s autismem.

Zájemci mohou posílat životopisy a vyplněné dotazníky na oas@apla-jm.cz (dotazník ke stáhnutí na stránkách APLA-JM - DOKUMENTY vlevo v zeleném rámečku - formuláře - osobní asistenti - dotazník pro asistenty).

Více informací níže:

Raná péče Paspoint, z.ú. hledá do svého týmu terénního pracovníka pro práci v rodinách s dětmi s poruchami autistického spektra.

 Dovolujeme si Vám oznámit, že jsou již oba termíny táborů obsazeny. Pokud se přihlásíte, budete samozřejmě zařazeni do pořadníku a když se uvolní místo, budete kontaktováni.

Desatero v Sama domaDne 15. února 2012 byl na ČT1 v rámci pořadu Sama doma odvysílán rozhovor s Mgr. Pavlou Krňávkovou (koordinátorkou sociálních služeb APLA-JM) o autismu a o Desateru komunikace s pacienty s PAS.

 
POZOR! POBYTOVÉ TÁBORY APLA-JM 2012 jsou již obsazené, další přihlášky na pobytové tábory nepřijímáme!
 
APLA-JM opět organizuje pro děti a mladé lidi s PAS pobytové tábory.

8. 2. 2012 – Jako poděkování Technickému muzeu Brno, které je naším dlouholetým partnerem, jsme ve spolupráci s PR agenturou MYŠMAŠ připravili článek, který bude postupně zveřejňován v různých médiích. Celý text článku najdete v další části této zprávy nebo ve verzi PDF v příloze.

V současné době lze tento článek najít na těchto odkazech:

http://www.informacezbrna.cz/clanky/globus/v-technickem-muzeu-neni-autismus-prekazkou-7792.html

http://www.regionpress.cz/V-Technickem-muzeu-neni-autismus-prekazkou-id-9755.aspx

http://aktualnizpravy.cz/details/6972084-V-Technickem-muzeu-neni-autismus-prekazkou

Potřebujeme znát zkušenosti rodičů autistických dětí s legislativními změnami tzv. "sociální reformy". Prosíme Vás proto, abyste věnovali pozornost naší následující výzvě. 

V listopadu 2011 se uskutečnilo přednáškové fórum pro lékaře a pracovníky ve zdravotnictví na téma "Jak pracovat s pacientem s autismem". Součástí tohoto fóra bylo i předložení a připomínkování "Desatera nejdůležitějších zásad pro komunikaci s pacienty s poruchami autistického spektra". Problémy v komunikaci s osobami se zdravotním postižením se pokouší od roku 2006 řešit Národní rada osob se zdravotním postižením ČR svým projektem tzv. "DESATER KOMUNIKACE" pro základní typy zdravotního postižení. Doplnění těchto desater o pravidla pro komunikaci s lidmi s autismem iniciovala již před časem Ing.Milena Němcová se spolupracovníky. Jsme rádi, že se nám tento proces nyní podařilo společnými silami dokončit a po jeho schválení NRZP zařadila "Desatero pro komunikaci s pacienty s poruchou autistického spektra" mezi svá Desatera komunikace pro základní typy zdravotního postižení.

Plný text zmiňovaného desatera najdete kromě webu NRZP i v následujícím textu. V přílohách ke stažení najdete také naši tiskovou zprávu, která byla rozeslána médiím a zveřejněna. 

Následující ...
 
Poslední aktualizace 28.03.2017 08:56:23 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.