home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Září 2014 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 47Úprava odběrů

135

Co se po Vás chtělo, pochopíte, jakmile jsou písemky vybrány.

Od září 2014 jsme začali spolupracovat se spolkem Rezekvítek, který se věnuje environmentální výchově dětí, mládeže i dospělých, ekologii a ochraně přírody. Do roku 2016 budeme spolupracovat na projektu Spojme síly, vraťme brněnské přírodě její bohatství. Pro děti i dospělé s PAS připravujeme přírodovědný kroužek a řadu dalších akcí. Do projektu zapojujeme dobrovolníky a budeme vás průběžně informovat o nových výzvách.

První akce - kopání děr pro výsadbu mladých stromků v Lamacentru Hády do 30. 9. 2014. Zájemci, rozklikněte pro více informací :-)

Projekt Newron je zaměřen na podporu a rozvoj lidí s diagnostikovanou poruchou autistického spektra (PAS). Newron je PC aplikace složena ze sady her, jejichž prostřednictvím se snažíme posílit sociální vnímání a sociální interakce jedinců cílové skupiny, aktivaci jejich motorických funkcí a rovněž optimalizovat využití moderních informačních technologií pro osobní rozvoj. http://www.newron.cz/

V rámci projektu Ministerstva práce a sociálních věcí Transformace sociálních služeb, který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR, proběhlo 15. 9. v Uherském Hradišti setkání s poskytovateli sociálních služeb, kteří jsou v projektu zapojeni.

Do týmu osobních asistentů přijmeme nové posily. Nástup možný ihned. Více v přiloženém inzerátu.

I ve školním roce 2014/2015 se můžete těšit na nabídku zájmových kroužků pro lidi s PAS, momentálně ladíme detaily. Připravujeme stálou nabídku, na kterou jste již zvyklí. A navíc se můžete těšit na nabídku nových kroužků, zaměřených na angličtinu a ruštinu (ruština s rodilým mluvčím) a od února na přírodovědu. Sledujte stránky :)

Stále pokračuje naše akce - Udělování ocenění "Autism friendly" firmám, které zaměstnávají osoby s PAS či se jinak o tuto problematiku zajímají. Tentokráte jsme udělili samolepku firmě KBC. Zároveň jsme také přišli oslavit 1 rok Pavla v práci. Jsme moc rádi, že se mu daří a přejeme do dalších let jenom samé pozitivní pracovní zážitky.

Přinášíme Vám pár fotek a odkaz na celé fotoalbum z výletu do Lednice. Byl to poslední letošní letní výlet. Chtěli bychom poděkovat všem dobrovolníkům, asistentům a organizátorům za všechny úžasné aktivity celé prázdniny. Také bychom rádi poděkovali společnosti 1.PLAVEBNÍ s.r.o. (1plavebni.cz), která nás sponzorsky povozila v zámeckém parku na lodičce během posledního výletu. Moc děkujeme. Bylo to super.

Chtěli bychom moc poděkovat Technickému muzeum v Brně za akci (5.Mezinárodní setkání flašinetářů v Brně), kterou podpořilo naši organizaci. Jsme moc rádi, že jsme mohli být součástí tohoto festivalu. Také jsme velmi rádi za příslib podpory v dalším ročníku. Doufáme, že se na něm s Vámi opět potkáme!

V neděli 7.9. se uskuteční v odpoledních hodinách prezentace sociálních služeb, viz pozvánka. Budeme plést košíky, prodávat šperky a háčkované výrobky, uděláme Vám test: "Nejsem taky trochu autista " aj. Těšíme se na Vás.

Následující ...
 
Poslední aktualizace 19.09.2014 10:57:49 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2014 Všechna práva vyhrazena.