home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Duben 2014 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 47Úprava odběrů

106

Jak je kaluž hluboká, zjistíte, až do ní šlápnete.

Už víte, co budete dělat v létě o prázdninách? My v APLA-JM pro vás opět plánujeme Letní aktivity, protože ty loňské se opravdu vydařily. Letní aktivity jsou prázdninový program, kterého se můžete zúčastnit ve vybrané dny podle vašich časových možností a zájmu. Předem vás vždy s programem na každý den seznámíme, abyste se mohli rozhodnout, jestli se přihlásíte. Těšit se můžete na pěší výlety, cestování dopravou, exkurze na zajímavá místa, geocaching, koupání, rébusy, kino, poznávání památek a spoustu dalšího. Termíny letních aktivit a program zatím připravujeme, sledujte náš web, kde se brzy objeví další informace. 

Zveme Vás všechny na akci,kterou pořádá naše organizace spolu s dalšími partnerskými organizacemi v Moravské galerii.

Vážení rodiče, zveme Vás na vzdělávací akci na téma volný čas. Akce bude realizována na špičkovém pracovišti pro děti s autismem - Zákládní škola, Brno, Štolcova 16. Budete mít možnost se podívat přímo do třídy pro děti s autismem a také pracovat s pomůckami. Na místě bude spousta inspirace.

Kurz je již definitivně zaplněn. Případní další zájemci neváhejte a pište, vypíšeme nový další termín. Dále již zbývá několik posledních míst na kurz Vzdělávání žáků a dětí s autismem 1. 20.-22.5.2014.
Pište na: vzdelavani@apla-jm.cz

Včera nám přišlo oznámení o obdržení akreditací pro naše tři nové kurzy a to z Ministerstva práce a sociálních věcí. Můžeme tedy začít školit poskytovatele sociálních služeb.

Ve čtvrtek 3.4.2014 jsme vyhlásili výsledky výtvarné soutěže, a to na našem semináři, který se věnoval zaměstnávání osob s autismem. Do soutěže se přihlásilo neuvěřitelných 137 výtvarných děl (15 jednotlivců, 13 institucí - 9 MŠ a ZŠ, 2 zařízení sociálních služeb) a 1 zaměstnavatel. Elektronický katalog všech děl je ke zhlédnutí zde: http://apla-jm.rajce.net

V pondělí 7.4.2014 bude v našich prostorách probíhat druhé kolo setkání rodičů, kteří testují novou aplikaci pro tablety a mobily, s mladým vývojářem. Jsme zvědaví na výsledek. Aplikace by měla být v budoucnu k dispozici všem, kteří využívají přístroje na operačním systému Android...

2. dubna je Světový den informovanosti o autismu.
Autismus je celosvětový problém. Tento den si klade za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o problematice autismu.
Při příležitosti dnešního významného dne bychom se s Vámi se všemi rádi sešli a společně se připojili ke Světovému dni informovanosti o autismu již tradiční akcí "Modrý průvod".
Těšíme se na Vás!!!

Jsme rádi, že můžeme začít propagovat velmi rozsáhlý a komplexní produkt, který vytvořili odborníci ze ZŠ Štolcova. Jsme také rádi, že jsou tyto postupy propagovány na našich kurzech a jiných aktivitách a to prostřednictvím úzké spolupráce APLA-JM s těmito odborníky.

Včera jsme se zúčastnili výzvy, kterou pořádá Partnerství, o.p.s. v rámci projektu RE public Brno. Určitě bychom se chtěli zapojit a prezentovat autismus ve veřejném prostoru, sledujte stránky, facebook, připravujeme burzu nápadů. Těšíme se spolupráci se všemi.

Následující ...
 
Poslední aktualizace 22.04.2014 10:16:13 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2014 Všechna práva vyhrazena.