home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Červenec 2015 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

47

I v mrtvém lese stojí stromy.

Rádi bychom se ohlédli za rokem 2014 a připomněli si, co se díky vám a s vámi v naší organizaci podařilo. Souhrn toho nejdůležitějšího nabízíme ve výroční zprávě, kterou najdete zde.

Výroční zprávu jsme mohli vydat díky finanční pomoci Jihomoravského kraje a díky spolupráci s grafikem Miroslavem Švejdou (www.typograf.org) a Igorem Dostálem (www.venkovskygrafik.cz)

Hledáme osobního asistenta/asistentku pro chlapce s Aspergerovým syndromem, ideálně z oblasti Babic nad Svitavou. Asistence od září 2015, doprovod do školy do Brna a zpět domů. Více  po rozkliknutí.

Předpověď počasí na příští týden slibuje tropické teploty, proto si Letní aktivity zpestříme programem u vody. Projdeme se ke stojatým i tekoucím brněnským vodám a budeme sbírat drobné vodní živočichy. Na programu se tentokrát podílí také naši kolegové z Rezekvítku, kteří nám předvedou různé metody sběru, uvidíme hezky zblízka larvy chrostíků, použijeme síťky, krabicové lupy a vyzkoušíme různé fyzikální a chemické pokusy s vodou. Termíny: středa 22. 7. (přihláška do pondělí), čtvrtek 23. 7. (přihláška do úterý), úterý 28. 7. (přihláška do neděle), středa 29. 7. (přihláška do pondělí). 

Na další Letní aktivitu plánujeme výlet pro milovníky chodících výletů. Čeká nás cca 8,5 km krásná a zajímavá cesta Moravským krasem. Půjdeme kolem jeskyně Býčí skála pojmenované po bronzové sošce býčka, která zde byla nalezena. Projdeme jeskyní Kostelík a podíváme se do jeskyně Jáchymka. Zájemci se mohou přihlašovat do pondělí 13.7.2015.

Týdenní předpověď hlásí pravé letní počasí, proto v Letních aktivitách nesmí chybět vodní radovánky. Naplánovali jsme krátkou a pohodovou procházku v okolí Kovalovic (cca 5 km lesem), kterou završíme příjemným okoupáním v přírodním biotopu v Kovalovicích. V případě, že by došlo k extrémním změnám v předpovědi počasí, naplánujeme alternativní aktivitu, kterou bychom zveřejnili v úterý 7.7.2015.

 Přijďte strávit odpoledne tvořením! Zveme malé i velké Emotikona smile

Úterý 7. 7. 2015 od 15:00 na Táborská 125

 

 

MŠ Slavíčkova Brno hledá asistenta pedagoga k chlapci s vadou řeči na poloviční úvazek (20 hod. týdně).
Nástup je od 1.9.2015. Příjemný kolektiv. Praxe s dětmi výhodou. Kontakt na paní ředitelku: skolka@msslavickova.cz

I o prázdninách budeme pokračovat ve spolupráci s Rezekvítkem a Pozemkovým spolkem Hády v přírodovědném kroužku. Kroužek je určen všem zájemcům o poznávání přírody a nových informací i zážitků. Kapacita kroužku je 10 osob.

Na každý měsíc je připraven odlišný program, který se bude tematicky 4x opakovat. Nahlašování na červencový kroužek právě probíhá! 

První prázdninový výlet začíná už ve středu 1. července. Z Brna pojdeme hromadnou dopravou k hradu Veveří, odkud se vydáme pěšky zpět do města. Cesta vede podél Brněnské přehrady po pěkných štěrkových a lesních cestách. Tempo chůze přizpůsobíme účastníkům. Celkem nás čeká 7 km, řada zastavení, hry a svačinky. Na akci je možné se nahlásit do pondělí 29. 6. zasláním vyplněné přihlášky. Více níže.

Již tradičně navazujeme na předchozí úspěšné ročníky Letních aktivit a připravujeme na každou prázdninovou středu program pro děti i dospělé s PAS. Letní aktivity budou probíhat od 1. 7. do 28. 8. 2015. Zúčastnit se jich můžete ve vybrané dny podle vašich časových možností a zájmu. Předem vás vždy s programem na každý den seznámíme, abyste se mohli rozhodnout, jestli se přihlásíte.

Těšit se můžete na pěší výlety, cestování dopravou, exkurze na zajímavá místa, poznávání přírody, lov drobných vodních živočichů, návštěvy cukráren, zábavné hry, poznávání památek a spoustu dalšího.

První akce začíná už ve středu 1. července výletem z Veveří do Brna.

Následující ...
 
Poslední aktualizace 30.07.2015 11:42:23 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2015 Všechna práva vyhrazena.