home

kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Givt

 


Maskot

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

14

Zlepšovací návrh je vždy pochopen jinak, než jak jej zamýšlí ten, kdo jej navrhuje.

Poděkování dobrovolníkům APLA-JM Dnes je Mezinárodní den dobrovolníků (5. 12.). DĚKUJEME všem dobrovolníkům APLA-JM o.s., se kterými máme možnost spolupracovat. Bez jejich pomoci se neobejdou zájmové kroužky, letní tábory a sobotní výlety pro děti s PAS. Pomáhají nám při propagačních akcích APLA-JM o.s. Pomáhají bez nároku  na finanční odměnu ve svém volném čase. Spolupracovat s nimi je pro nás čest, jsme rádi, že je máme, všem přejeme jen to dobré a těšíme se na další spolupráci!

Dobrovolník svou činností pomáhá zkvalitnit život lidem s PAS a jejich rodinám. V roce 2006 jsme akreditovali dobrovolnickou službu u Ministerstva vnitra a od té doby spolupracujeme s dobrovolníky, kteří jsou ochotni věnovat svůj drahocenný volný čas našim klientům, tedy lidem s PAS. Většinu klientů tvoří děti a mladí lidé do 26 let. Dobrovolníci jsou stavebními pilíři volnočasových aktivit, které APLA-JM pro své klienty pořádá.

Co přesně tedy může dobrovolník v APLA-JM dělat?

 • Účastní se pravidelných sobotních výletů (pořádáme jednou měsíčně ve školním roce).
 • Účastní se táborů (tábor pobytový a příměstský probíhá v období letních prázdnin).
 • V ojedinělých případech pomáhá osobnímu asistentovi (např. klient je na invalidním vozíku a osobní asistent potřebuje další pomocnou ruku).
 • Pomáhá v rodinách, ve kterých žije více dětí s postižením nebo více dětí nízkého věku.
 • Pomáhá rodinám, které se ocitly v mimořádně těžké životní situaci.
 • Pomáhá při propagačních akcích organizace (např. roznášení informačních letáků).
 • Tvorba kompenzačních pomůcek pro děti s PAS (kompenzační pomůcky používají především rodiče pro rozvoj jejich dětí s PAS).

 Kdo může být dobrovolníkem v APLA-JM?

 • Každý, komu je víc jak 15 let.
 • Má dobrý a citlivý přístup k lidem.
 • Nemá záznam v rejstříku trestů a je zdravotně způsobilý pro práci s lidmi s PAS.

Jak se stát dobrovolníkem v APLA-JM?

 • Pokud splňujete výše zmíněné předpoklady, pak už stačí jen napsat na e-mail koordinátorce dobrovolníků Adéle Miklové (dobrovolnictvi@apla-jm.cz ) a domluvit si osobní schůzku, na které vám zodpoví všechny vaše dotazy ohledně dobrovolnictví v APLA-JM.

Rozhodnutí rady EU:

24.11.2009 přijala Rada ministrů zodpovědných za kulturu rozhodnutí, jímž se rok 2011 vyhlašuje Evropským rokem dobrovolných činností na podporu aktivního občanství

Zároveň stanovila, že obecným účelem evropského roku je podněcovat a podporovat úsilí, které Společenství, členské státy, místní a regionální orgány vyvíjejí, aby občanské společnosti vytvořily podmínky pro dobrovolnictví v Evropské unii (EU) a zajistily větší zviditelnění dobrovolných činností v EU, a to zejména výměnou zkušeností a osvědčených postupů

Děkujeme všem dobrovolníkům a účastníkům, kteří se podíleli na realizaci letních táborů APLA-JM 2011 pro děti a mladé lidi s PAS.

Děkujeme Janě Knoflíčkové, Lence Mikšíkové, Marii Ševčíkové, Lence Linhartové, Jirkovi Novotnému, Petře Janáčové, Veronice Vinterlíkové, Evě Žižlavské, Ivaně Pospíšilové, Gabriele Pokorné, Radce Ondrůškové, Romaně Plchové, Mirce Michlíkové, Janě Brychtové, Lucii Sobotkové, Lence Macháčové, Monice Haasové, Lucii Obadálkové, Martině Černíkové, Petře Zlaté, Kláře Jabůrkové, Kláře Skulínkové, Elišce Skulínkové, Standovi Vaclovi, Zuzaně Florianové, Renatě Strakové, Adrianě Bažantové, Monice Stedlové, Verči Hotárkové, Lucii Zánové, ochotnému personálu Hotelu Myslivna Nedvědice, Davidovi Havelkovi, Lucii Konečné, Lence Libánkové, Nikole Suchánkové, Petře Plškové, Kamile Šustrové, Anně Záchové a ochotnému personálu ZŠ Štolcova!

Těšíme se na další skvělou spolupráci v následujícím roce.

 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.