home

kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Givt

 


Maskot

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Červen 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.



Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

120

Vytvořte systém, který pochopí i blbec a nikdo jiný než blbec ho nebude chtít používat.

Kdy je možné službu odmítnout?

Zájemce o osobní asistenci může kdykoli v průběhu jednání o službě poskytování služby odmítnout.


APLA-JM (dále jen poskytovatel) je oprávněno odmítnout zájemce pouze z následujících důvodů:

§        Poskytovatel neposkytuje sociální službu, o kterou osoba žádá (např. ošetřovatelské úkony, ambulantní službu u asistenta v domácnosti, psychoterapii...). Tento bod se týká i vymezeného okruhu osob v registru poskytovatelů sociální služby (diagnóza PAS, věk 2-65 let, bydliště nebo pravidelné aktivity na území JmK).

§        Kapacita služby je naplněna

§        Zdravotní stav – Osobní asistence nenahrazuje zdravotnickou péči, je zde proto kladen důraz na porozumění účelu a osobnímu cíli asistence. Osobám, jejichž zdravotní stav v době uzavírání smlouvy i kdykoli v průběhu služby vyžaduje péči ve specializovaném zařízení, (osobám závislým na návykových nebo psychotropních látkách /drogy, alkohol, apod./ nebo osobám ve stádiu léčení ze závislosti na těchto látkách, osobám s těžkým a hlubokým stupněm mentálního postižení, které potřebují zdravotnickou péči), nebude poskytována osobní asistence jako kompenzace zdravotnické péče. Asistence může být poskytována pouze v zákonném rozsahu s cílem posilování sociálního začleňování.

§        Osobě žádající o poskytnutí služby, které byla vypovězena smlouva o poskytování služby z důvodu porušování povinností vyplývajících ze smlouvy

 

Jaký je postup při odmítnutí služby?

§        Při jednání o službě seznamuje poskytovatel zájemce s vnitřními pravidly služby včetně důvodů odmítnutí zájemce

§        V případě odmítnutí uzavření smlouvy se zájemcem vydá jednající osoba (koordinátorka nebo sociální pracovnice) na žádost zájemce písemné oznámení s uvedením konkrétního důvodu odmítnutí uzavřené smlouvy podle § 91 odst. 7 zákona č. 108/2006 Sb.

§        Odmítnuté zájemce eviduje jednající osoba v šanonu osobní asistence – „evidence odmítnutých zájemců“ (evidence zájemců odmítnutých z důvodu naplněné kapacity služby dle § 91 odst. 3 písm. b) zákona č. 108/2006 Sb.)

§        Kopii oznámení zakládá jednající osoba k dokumentaci zájemce do osobní složky

§        Odmítnutému zájemci poskytne pracovnice základní sociální poradenství, nabídne mu jiné vhodné služby a poskytne informaci o jiném poskytovateli požadované služby

KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované uživatele. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
Poslední aktualizace 22.06.2017 07:56:56 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.