home

kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Givt

 


Maskot

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

88

Poté, co jsme vyšroubovali poslední ze šestnácti šroubků krytu přístroje, zjistíme, že jsme odšroubovali nesprávný kryt... Poté, co připevníme kryt šestnácti šroubky, zjistíme, že jsme zapomněli vrátit těsnění... Když máme přístroj konečně smontovaný, zjistíme, že nám na stole zůstalo několik součástek.

Kdo je osobní asistent APLA - JM o.s.?

Jednoduše lze říci, že osobní asistent je ten, kdo vykonává osobní asistenci. Ne každý však pro tuto zodpovědnou a náročnou práci má předpoklady a splňuje zákonné požadavky.


Při práci s lidmi s PAS je klíčové porozumění dané problematice, osobní přístup a zodpovědnost. Na osobní asistenty jsou proto kladeny požadavky jak ze strany státu (viz zák. 108/2006 Sb., § 116), tak od rodičů a blízkých osob, jejich potřeby a představy zohledňujeme při konkrétním výběru asistentů.

Zákon o sociálních službách řadí osobní asistenty k tzv. pracovníkům v sociálních službách a podmiňuje výkon jejich činnosti:

  • způsobilostí k právním úkonům
  • bezúhonností dokládá se výpisem z rejstříku trestů
  • zdravotní způsobilostí lékařská zpráva ze vstupní prohlídky
  • odbornou způsobilostí   

Osobní asistenti naší organizace se ve své praxi setkávají s nejrůznějšími poruchami autistického spektra, které zahrnují širokou škálu behaviorálních projevů. Každý z našich klientů je jedinečná osobnost se svými specifickými obtížemi z oblasti autismu, často se také přidružují jiné poruchy či handicapy (mentální retardace, epilepsie, smyslové vady apod.). K hlubšímu pochopení obtíží a speciálnímu přístupu k uživatelům je důležitý nejen lidský přístup, ale také teoretická znalost prohlubovaná pravidelným osvojováním nových vědomostí a dovedností.

 

Také na tuto skutečnost zákon o sociálních službách pamatuje a ukládá asistentům za povinnost dále se vzdělávat v rozsahu nejméně 24 hodin ročně k obnově, upevnění a doplnění své kvalifikace.

Další vzdělávání probíhá formou odborných stáží (max. 8 h z povinných 24 h), školícími akcemi (také max. 8 h) a specializačním vzděláváním či akreditovanými kurzy.

 

Asistenti APLA-JM o.s. absolvují v nejbližším možném termínu po nástupu do zaměstnání vstupní 12 h školení, které zahrnuje oblasti:

  • Výchovná intervence u dětí s PAS
  • Vybrané kapitoly ze zákona o sociálních službách
  • BOZP
  • Zdravověda

Další vzdělávání asistentů vychází z plánů osobního rozvoje, který sestavuje koordinátorka na základě pravidelného měsíčního hodnocení asistentů, zároveň jim poskytuje zpětnou vazbu o jejich činnosti a dává prostor pro sebehodnocení.

 

Asistenti mají vedle formálního vzdělávání také možnost konzultací s koordinátorkou služby, supervizory, v krizových situacích mohou využít i psychologickou pomoc.

 

Praxe našich asistentů se odráží a pozitivně formuje jejich postoje k lidem s PAS a obecně k handicapovým lidem jakkoli znevýhodněným oproti běžné zdravé populaci.

KomentářeČlánek zatím nebyl komentován přidat komentář
 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.