home

kategorie

Vyhledávání Rozšířené vyhledávání

Givt

 


Maskot

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Říjen 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

93

Vlastníte-li něco příliš dlouho, můžete to vyhodit... Vyhodíte-li něco, budete to nutně potřebovat, hned co to bude nenávratně pryč.

Kdo je osobní asistent APLA - JM o.s.?

Jednoduše lze říci, že osobní asistent je ten, kdo vykonává osobní asistenci. Ne každý však pro tuto zodpovědnou a náročnou práci má předpoklady a splňuje zákonné požadavky.


Při práci s lidmi s PAS je klíčové porozumění dané problematice, osobní přístup a zodpovědnost. Na osobní asistenty jsou proto kladeny požadavky jak ze strany státu (viz zák. 108/2006 Sb., § 116), tak od rodičů a blízkých osob, jejich potřeby a představy zohledňujeme při konkrétním výběru asistentů.

Zákon o sociálních službách řadí osobní asistenty k tzv. pracovníkům v sociálních službách a podmiňuje výkon jejich činnosti:

  • způsobilostí k právním úkonům
  • bezúhonností dokládá se výpisem z rejstříku trestů
  • zdravotní způsobilostí lékařská zpráva ze vstupní prohlídky
  • odbornou způsobilostí   

Osobní asistenti naší organizace se ve své praxi setkávají s nejrůznějšími poruchami autistického spektra, které zahrnují širokou škálu behaviorálních projevů. Každý z našich klientů je jedinečná osobnost se svými specifickými obtížemi z oblasti autismu, často se také přidružují jiné poruchy či handicapy (mentální retardace, epilepsie, smyslové vady apod.). K hlubšímu pochopení obtíží a speciálnímu přístupu k uživatelům je důležitý nejen lidský přístup, ale také teoretická znalost prohlubovaná pravidelným osvojováním nových vědomostí a dovedností.

 

Také na tuto skutečnost zákon o sociálních službách pamatuje a ukládá asistentům za povinnost dále se vzdělávat v rozsahu nejméně 24 hodin ročně k obnově, upevnění a doplnění své kvalifikace.

Další vzdělávání probíhá formou odborných stáží (max. 8 h z povinných 24 h), školícími akcemi (také max. 8 h) a specializačním vzděláváním či akreditovanými kurzy.

 

Asistenti APLA-JM o.s. absolvují v nejbližším možném termínu po nástupu do zaměstnání vstupní 12 h školení, které zahrnuje oblasti:

  • Výchovná intervence u dětí s PAS
  • Vybrané kapitoly ze zákona o sociálních službách
  • BOZP
  • Zdravověda

Další vzdělávání asistentů vychází z plánů osobního rozvoje, který sestavuje koordinátorka na základě pravidelného měsíčního hodnocení asistentů, zároveň jim poskytuje zpětnou vazbu o jejich činnosti a dává prostor pro sebehodnocení.

 

Asistenti mají vedle formálního vzdělávání také možnost konzultací s koordinátorkou služby, supervizory, v krizových situacích mohou využít i psychologickou pomoc.

 

Praxe našich asistentů se odráží a pozitivně formuje jejich postoje k lidem s PAS a obecně k handicapovým lidem jakkoli znevýhodněným oproti běžné zdravé populaci.

KomentářeČlánek zatím nebyl komentován přidat komentář
 
Poslední aktualizace 19.10.2017 10:21:18 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.