home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

12

Průměrnost má sklon k napodobování.

Podpora klientů s poruchou autistického spektra (PAS) I. – začátečníci

Počet vyučovacích hodin: 24

Pro koho je kurz určen: sociální pracovníci v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství; pracovníci v sociálních službách/ neformální pečovatelé v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství

Obsah kurzu je zaměřen na: klienty s PAS a klienty s PAS s přidruženým různým stupněm mentálního postižení

Cíl kurzu: Kurz seznamuje frekventanty se základním vzhledem do problematiky podpory klienta s poruchou autistického spektra (PAS) a vhodnými terapeutickými přístupy. Vysvětluje etiologii, výskyt, diagnostická kritéria a přehled terapeutických přístupů. Zaměřuje se na specifika přístupu při podpoře této cílové skupiny a věnuje se zejména metodice strukturovaného učení jako jednoho z nejefektivnějších přístupů. Učí vnášet řád, jistotu a předvídatelnost do každodenních situací lidí s PAS, přináší podněty k aktivizaci, nácviku funkční komunikace, sebeobsluhy a volnočasových aktivit vedoucích k sociálnímu začlenění a zpřístupnění různých prostředí lidem s PAS. Kurz zahrnuje praktické ukázky pracovních postupů při aplikaci metodiky strukturovaného učení. Součástí je přímá práce s klienty, pořízení videozáznamů a jejich vyhodnocení ve skupině vedené lektorem. Po přímé práci vypracují účastníci návrh individuálního plánu s postupy reflektujícími aplikaci strukturovaného učení.

Program:

Obecná problematika PAS, etiologie, výskyt, klasifikace, diagnostická kritéria, diferenciace mentálního postižení a PAS, terapeutické přístupy, kazuistiky

Specifika přístupu při podpoře klientů s PAS, legislativa, metodika strukturovaného učení – principy strukturalizace, vizualizace a individualizace, užívané diagnostické nástroje.

Aplikace metodiky strukturovaného učení, konkrétní postupy využívané pro jednotlivé klienty.

Techniky mapování potřeb lidí s PAS, práce s edukačně hodnotícím profilem (EHP), zhodnocení výstupů a jejich konkretizace pro budoucí postup při podpoře, tvorba návrhu individuálního plánu.

Závěrečné prezentace návrhů individuálních plánů účastníků, konzultace a diskuse s lektory, využití získaných poznatků v praxi jednotlivých frekventantů.

Cena: 3.900,-

 


KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované uživatele. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.