home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Prosinec 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

97

Co jednou naroste, už se nezmenší.

Zvládání náročného chování klientů s autismem

Počet vyučovacích hodin: 8

Pro koho je kurz určen: sociální pracovníci v oblasti sociální péče a sociálního poradenství; pracovníci v sociálních službách/ neformální pečovatelé v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství

Obsah kurzu je zaměřen na: klienty s PAS a klienty s PAS s přidruženým různým stupněm mentálního postižení

Cíl kurzu: Kurz poskytuje základní informace vedoucí k adekvátnímu postupu při zvládání náročného chování klientů s autismem. Ve vstupním workshopu společně s frekventanty vymezuje danou problematiku a akcentuje etické aspekty pojmu problémové chování. Specifikuje rozdíly mezi klienty s autismem a klienty s autismem a přidruženým mentálním postižením. V druhé části na příkladech z praxe vymezuje metodický postup řešení problémového chování klientů. Klíčová část je věnována prevenci problémového chování spojeného s proaktivním přístupem pracovníků. Třetí modul uvádí účastníky do problematiky restriktivních opatření. Seznamuje s právní odpovědností a povinnostmi všech zúčastněných stran včetně základních principů individuálního plánování s klienty s rizikovým chováním. V závěrečném modulu je na základě konkrétní kazuistiky navržen krizový scénář a frekventanti jsou seznámeni s principy šetrné sebeobrany.

Program:

Teoretické vymezení pojmu, etické aspekty, popis, kritéria a kategorie. Potenciální projevy problémového chování klientů s autismem. Specifika u klientů s mentálním postižením i těch, kteří mentálním postižením netrpí.

Hierarchie problémového chování, reálná prognóza změny, funkční analýza, proaktivní přístupy, reaktivní přístupy. Volba strategie postupu řešení problémového chování klienta s autismem.

Pojem restriktivní opatření, zákonná úprava dle zákona o sociálních službách, formy opatření omezující pohyb osob, individuální plánování pro zvládání rizikového chování - postupy. Seznámení s postupy při užití opatření omezující pohyb osob v souladu s právní odpovědností a povinnostmi poskytovatele a jeho jednotlivých pracovníků a s právy uživatelů služby.

Tvorba krizového plánu, šetrná sebeobrana. Na praktické kazuistice je ve spolupráci s frekventanty vytvářen krizový plán pro řešení konkrétních situací, které vedou k ohrožení života, zdraví nebo majetku.

Cena: 1.600,-


KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované uživatele. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
Poslední aktualizace 03.12.2017 21:27:39 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.